Óvodai csoportok
Bejelentkezés
Kisfilm
Október végén meghirdettük óvodánk első tökfaragó versenyét a szülők számára. Célja a közös alkotómunka örömének átélése a családban, illetve az udvar őszi hangulatának fokozása a vidám világító tökfejek kihelyezésével.
Mindegyik alkotás remekül sikerült, a szavazás győztesei az alábbiakban láthatók.
Szeretettel fogadtuk a leendő óvodás kisgyermekeket óvodánk őszi játszóházába. Mindenki hamar talált a maga számára megfelelő játékot, szüleiknek pedig lehetősége nyílt óvodánk igazgatójával és pedagógusaival beszélgetni, kicsit betekinteni az óvodai életbe. Köszönjük az érdeklődést, legközelebb is várunk minden érdeklődőt a tavaszi játszóházunkba!
Minden évben november 11-én ünnepeljük a Márton napot. Ezt megelőző héten minden csoport lázasan készülődött. Szebbnél szebb lámpásokat csodálhattunk meg, libás körjátékokat játszottunk, dalokat, verseket tanultunk. A gyermekek ismerkedhettek Szent Márton történetével, jóságával, szerénységével, jó cselekedeteivel. Beszélgettünk arról, miért jó másokon segíteni, mi jut eszünkbe az adni szóról. E jeles naphoz a liba is hozzátartozik, hiszen Márton a libák közé bújt el, hogy ne vegyék észre az emberek. A liba mint háziállat jelen volt a közmondásokban, a kukoricás játékokban. Foglalkoztunk az életmódjukkal, hol élnek, mit esznek, mi fedi a testüket, libákat barkácsoltunk.
Német nemzetiségi csoportjaink minden évben csatlakoznak a Művelődési ház által szervezett programhoz. Az idén sem volt másképp. A gyermekek szüleikkel együtt izgatottan várták, hogy a sötétben a lámpás fényével sétáljanak le a tóhoz, ahol közös énekléssel, mondókával várják a tűzgyújtást, Márton lóháton való érkezését. Idén egy tűzzsonglőr is előadást adott nekünk, ami igazán látványos volt.
Természetesen a végén a libazsíros kenyér és a meleg tea sem maradhatott el, amit közösen elfogyasztottunk, és az otthonról hozott pogácsával megkínáltuk egymást, ezzel is kifejezve a jószívüségünket.
Szieberth Livia
német nemzetiségi óvodapedagógus
„Mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.”
(Assisi Szent Ferenc az állatok védőszentje)
Október 4-e az állatok világnapja. E jeles nap alkalmából október 9-én óvodánk csoportjai idén is lehetőséget kaptak az általános iskola által szervezett állatsimogató megtekintésére.
Az ünnep célja az emberek és állatok közötti kapcsolat, barátság megerősítése, mely remek kezdeményezés az állatok iránti érzékenyítésre, a velük való tiszteletteljes és felelős viselkedés mintájának megmutatására, a róluk való gondoskodás fontosságának hangsúlyozására.
A korábbi évekkel ellentétben idén először nem a rendezvényteremben, hanem az iskola egyik osztálytermében és udvarán voltak megcsodálhatóak az otthonról hozott állatok. Így a gyerekek megtapasztalhatták egy kicsit az iskola hangulatát, betekintést nyerhettek az iskolai mindennapok egy apró szeletébe.
Az állomásokon láthattunk házi macskákat, házi tyúkokat, fürjeket, sáskákat, hangyákat, neon halakat, garnélarákokat, nyuszikat, gekkót, kaméleont, kanári madarat, sündisznót, kacsát és teknősbékát. A gyerekek érdeklődőek, kíváncsiak voltak. Bátran kérdeztek az állatokról gazdáiktól, akik felkészülten, kedvesen, lelkesen válaszoltak, és osztottak meg érdekes információkat kis kedvenceikről.
Az iskola udvarán régi barátságok elevenedtek fel, testvérek ölelkezve örültek egymásnak, s mi óvó nénik is örültünk a találkozásnak, látva azt, mennyit változtak és mekkorára cseperedtek "egykori gyermekeink".
Ezúton is köszönjük szépen az iskolának és tanulóinak ezt az élményt, mellyel hozzájárultak ahhoz, hogy az állatok sokféleségének felfedezésével, megtapasztalásával ismét rácsodálkozhattak ovisaink a minket körülvevő világ sokszínűségére.
Ritter Bernadett
óvodapedagógus
„Nem lehet egészen boldog ember, akinek nem öröm a zene…”
Kodály Zoltán szavait megszívlelve az óvodában igyekszünk mindent megtenni, hogy a gyerekek számára örömet jelentsen a zene.
Október 1-jén, a zene világnapján is ez a cél lebeg a szemünk előtt, így minden évben kiemelten foglalkozunk azzal, hogy ezt a napot különlegessé tegyük az óvodában is. A mindennapjainkat átszövik a népi gyermekjátékok, dalok, de Igyekszünk megismertetni a gyerekeket a hangszeres komolyzenével is. Idén a zene világnapja alkalmából Kodály Zoltán Háry János daljátékából a Bécsi harangjáték hangzott el minden csoportban. A mű kapcsán alkalmuk adódott a gyerekeknek a különböző hangszerek és azok hangjával való ismerkedésre, a zene által nyújtott öröm átélésére. A hét további napjain is a zenéé volt a főszerep. Készültek festett harangocskák, ritmushangszerek, zenéltünk, énekeltünk.
Köszönjük a Diabelli Művészeti Iskolának, hogy zenés interaktív, dalolós, mozgásos, táncolós műsorukkal elvarázsolták a gyerekeket a zene világnapja alkalmából.