Bejelentkezés

Kisfilm

Február utolsó két hetében visszautaztunk az időben a dinoszauruszok korába. A témát már nagyon várták a gyerekek, szívesen kapcsolódtak be a tevékenységekbe.

A két hét során könyveket nézegettünk, vetítettünk a gyerekeknek, terepasztalt készítettünk közösen, csoportosítottuk a dínókat, melyik húsevő, melyik növényevő, miről tudjuk megkülönböztetni őket, hogyan szaporodtak, mivel táplálkoztak. Egyik nap Hektor, a raptor is ellátogatott hozzánk, akit megtanítottak a gyerekek a nyomolvasásra, színekre, irányokra, hogy igazi ragadozó válhasson belőle. Így játékos formában valósulhatott meg a gyermekek matematikai fejlesztése.

Kőgyurmából őskori maradványokat készítettünk, amit a terepasztalhoz is felhasználtunk, illetve a gyerekekkel kicsit a régészek bőrébe bújtunk és kipróbáltuk magunkat a szerepben. Homokban elrejtett dinoszaurusz maradványokat, és fosszíliákat tisztítottunk le, és figyeltünk meg.

A témához kapcsolódóan foglalkoztunk a vulkánokkal, vulkánkitöréssel. Videón is megnéztük milyen, amikor kitör egy vulkán, és egy kísérletet is elvégeztünk a csoportban, ahol közvetlen módon megfigyelhették a gyerekek, ahogy kifolyik a láva. A kísérletet követően a gyerekekkel festőhengerrel lepedőre festettünk egy vulkán kitörést amit nagyon élveztek, és egy szép közös kép született belőle.

A projekt kiemelt eseménye dr. Kovács János egyetemi tanár a földrajz tanszék vezetője érkezett hozzánk, és tartott előadást, és bemutatót a gyerekeknek a témában. A csoport érdeklődve hallgatta a geológust, és ügyesen válaszoltak a kérdéseire. A bemutatóban láthattuk honnan tudjuk, hogy léteztek a dinoszauruszok, hogyan alakultak ki a maradványok, és néhány leletet (dinoszaurusz fog, állkapocs) is kézbe vehettek a gyerekek, ami nagy izgalmat váltott ki bennük. Köszönjük az előadást, és hogy közvetlen módon is tapasztalatot szerezhettek a gyerekek a dinoszauruszokról! Nagy élmény volt számukra!

Timcsuk Blanka
óvodapedagógus

Hivatkozások